Zasady programowania i wdrażania procesu rewitalizacji w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ochrony zabytków

2022-05-04 | Wawa_IRMiR

W imieniu Dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz własnym zapraszamy przedstawicieli samorządowych służb konserwatorskich na szkolenie:

„Zasady programowania i wdrażania procesu rewitalizacji w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ochrony zabytków”.

Szkolenie odbędzie się online w dniu 16 maja 2022 r., w godzinach 10.00-15.45

Kliknij i zapisz się.

Podczas szkolenia zostaną omówione zasady prowadzenia i zarządzania rewitalizacją w Polsce zgodnie z ustawą o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 roku. Przybliżymy podstawy prawne prowadzenia rewitalizacji, poruszymy zagadnienia programów rewitalizacji w okresie przejściowym, a także wpływ partycypacji społecznej na proces rewitalizacji wraz z rolą przypisaną Komitetom Rewitalizacji. Omówimy typy obszarów rewitalizacji, a także to, jak powinien wyglądać gminny program rewitalizacji, jego cechy i strukturę, oraz narzędzia, jakie daje wprowadzona ustawa o rewitalizacji. Swoją wiedzą i doświadczeniami w obszarze rewitalizacji, z odniesieniami do zagadnień ochrony zabytków i ich znaczenia w procesach rewitalizacji, podzielą się ekspertki: Katarzyna Spadło z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz Maria Badeńska-Stapp i Anna Kozioł z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Zaproszenie oraz program szkolenia.

 

Publikacje