Zakład Mieszkalnictwa i Odnowy Miast (B6)

[Warszawa]

Zakres prac Zakładu obejmuje:

  • programowanie procesów rewitalizacji w oparciu o Wytyczne Ministerstwa Rozwoju w zakresie rewitalizacji w programach operacyjnych na lata 2014-2020 oraz ustawę z dnia 09 października 2015 r. o rewitalizacji,
  • doradztwo i opieka ekspercka w projektach pilotażowych w zakresie rewitalizacji w Łodzi, Bytomiu i Wałbrzychu,
  • opieka merytoryczna nad realizacją konkursu dotacji Ministerstwa Rozwoju pn. „Modelowa Rewitalizacja Miast”, w tym szkolenia i doradztwo dla miast uczestniczących w konkursie,
  • doradztwo merytoryczne w procesach opracowania programów rewitalizacji na zlecenie samorządów: gminy Środa Śląska, miasta Oława, miasta Krapkowice, miasta Grudziądz, miasta Szydłowiec, miasta Radomsko.
  • opracowywanie ekspertyz związanych z rewitalizacją, w tym koreferatów do projektów programów rewitalizacji, analiz na potrzeby delimitacji obszarów zdegradowanych,
  • opracowanie polityk i strategii mieszkaniowych oraz ekspertyz związanych z mieszkalnictwem,
  • prowadzenie szkoleń z zakresu rewitalizacji, polityki mieszkaniowej i partycypacji społecznej.

ZESPÓŁ Zakładu Mieszkalnictwa i Odnowy Miast (B6):

dr Aleksandra Jadach-Sepioło

Ekonomistka, zastępca dyrektora Instytutu Rozwoju Miast i Regionów oraz adiunkt w Katedrze Miasta Innowacyjnego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w realizacji zespołowych projektów doradczych z zakresu rewitalizacji i mieszkalnictwa. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji i ekspertyz z zakresu rewitalizacji miast, finansowania i programowania procesów odnowy miast, partnerstwa publiczno-prywatnego, mieszkalnictwa oraz zarządzania wartością nieruchomości na obszarach rewitalizowanych.

Emilia Grotowska

Mgr inż. architektury krajobrazu. Ukończyła Architekturę Krajobrazu na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji na Uniwersytecie Przyrodniczym (UPWr) we Wrocławiu, następnie studia podyplomowe: Architektura Krajobrazu w Agrocampus Ouest Institute for life, food, horticultural sciences and landscaping w Angers we Francji – Wydziale Inżynierii Środowiska i Krajobrazu (ENHIP), Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne na Politechnice Wrocławskiej – Wydziale Architektury, Rewitalizacja Miast — Organizacja i Finansowanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Architektura Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Barbara Kluza

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Jest ekspertem w dziedzinie współpracy międzynarodowej. W Instytucie zajmuje się tematyką partnerstwa publiczno-prywatnego, m.in. w projektach rewitalizacyjnych i mieszkalnictwa.

Hanna Milewska-Wilk

Socjolog (ISNS UW) i filolog angielski, mediator sądowy i zarządca nieruchomości. Specjalizuje się w zagadnieniach najmu mieszkaniowego, w zakresie skali i zmian charakteru najmu, jak i powiązanych z tym sposobów korzystania z mieszkań, zarządzania najmem, finansów gospodarstw domowych i rynku produktów finansowych opartych na mieszkaniach, regulacji prawnych i podatkowych. Zaangażowana w popularyzację wiedzy dotyczącej mieszkalnictwa w szerokim zakresie, ze szczególnym nastawieniem na profesjonalistów rynku nieruchomości i osoby tym rynkiem zainteresowane. W IRMIR odpowiedzialna za opracowanie polityk i strategii mieszkaniowych oraz ekspertyz dotyczących mieszkalnictwa.