Zapraszamy na stronę projektu EDINA

2021-05-10 | Wawa_IRMiR

Strona internetowa projektu „EDINA – „Rozwój efektywności energetycznej w Specjalnych Strefach Rewitalizacji i na obszarach miejskich” jest już gotowa i czeka na Państwa odwiedziny. Można tam znaleźć standardowe elementy: opis projektu, jego cele, przesłanki, uczestników, grupy docelowe oraz etapy projektu. Zapraszamy też do zapoznania się z profilami miast, które biorą udział w projekcie, materiałami z warsztatów, podcastami i dobrymi praktykami. Otwieramy przed Państwem nowe źródło informacji o włączaniu projektów poprawy efektywności energetycznej prywatnych budynków do działań rewitalizacyjnych.

W zakładce Miasta zostało opisanych dziewięć miast polskich, gdzie obowiązują Specjalne Strefy Rewitalizacji. Na przykładzie ich doświadczeń powstaje narzędziownik i standardy, którymi będziemy się dzielić z Państwem, na otwartych szkoleniach, które rozpoczniemy pod koniec tego roku.

Zachęcamy do skorzystania z ciekawych materiałów znajdujących się w Banku dobrych praktyk, sprawozdań z spotkania inauguracyjnego i przeprowadzonych do tej pory warsztatów zlokalizowanych w zakładce Narzędziownik oraz obejrzenia serii podcastów przeprowadzonych z czterema miastami takimi jak Kalisz, Włocławek, Łódź i Płock.

Najświeższe informacje o projekcie oraz inne wydarzenia promujące wzrost efektywności energetycznej, ochronę środowiska i zrównoważony rozwój obszarów miejskich oraz rozwiązania strategiczne ustanowione w kraju i na świecie znajdziecie Państwo w zakładce Aktualności oraz w zakładce Banku dobrych praktyk – Dokumenty strategiczne.

Projekt „EDINA” jest realizowany wraz z dwoma partnerami: Fundacja Poszanowania Energii oraz Housing Initiative for Eastern Europe (IWO e.V.) przy wsparciu Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI).

Projekt EDINA – „Rozwój efektywności energetycznej w Specjalnych Strefach Rewitalizacji i na obszarach miejskich” jest częścią Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej (EUKI). Nadrzędnym celem EUKI jest wspieranie współpracy klimatycznej w Unii Europejskiej (UE) w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Publikacje