Opole i Zielona Góra w Wyborczej

2017-11-29 | IRMiR

O wynikach Raportu OPM Instytutu Rozwoju Miast w kwestii miejskiego obszaru funkcjonalnego Opola oraz Zielonej Góry możemy przeczytać w artykułach, które pojawiły się na łamach dziennika Wyborcza.pl. Raport ocenia zarządzanie i współpracę w MOF-ach całego kraju, biorąc pod lupę transport publiczny, czy działanie w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych.

Autor artykułu dotyczącego opolskiego MOFu, zwraca uwagę na odniesienie do zmian granic Opola z początkiem 2017 roku, zaangażowania finansowego w projekty z gminami ościennymi, czy jakości połączeń transportowych między miastem a sąsiednimi gminami. Kwestie transportowe porusza też Piotr Salata-Kochanowski z Obserwatorium Polityki Miejskiej, który jest jednym z autorów raportu.

W artykule odnoszącym się do wyników raportu na temat Zielonej Góry, zwrócona została uwaga m.in. na problemy włączania do miasta sąsiednich gmin, czy słabej dostępności przystanków, ale także na korzystne transferowanie środków finansowych w obrębie zielonogórskiego MOFu.

Artykuły znajdziesz tutaj:

Opole jest przyjazne sąsiadom? Może być lepiej
Zielonej Góry kiepska współpraca z sąsiednimi gminami? Tak mówi raport Instytutu Rozwoju Miast

Publikacje