Konferencja Miasta 2050

2018-03-05 | IRMiR

konferencja_mniejsza

 

KIPPiM objął swoim patronatem organizowaną przez Urząd Miasta Lublin Konferencję Miasta 2050, będącą jednocześnie podsumowaniem projektu Foresight Lublin 2050 oraz otwarciem dyskusji na temat innowacyjnych ścieżek rozwoju miast, które uwzględniają kluczowe potrzeby i wyzwania – zarówno bieżące, jak i te, które dopiero stoją przed nami.

W konferencji uczestniczyć będą światowej skali eksperci z dziedziny planowania przyszłości miast, narzędzi technologicznych i społecznych, współzarządzania miastem i współtworzenia innowacji. W trakcie wydarzenia dyskutować będziemy nad rozwiązaniami, dzięki którym miasta będą mogły stać się lepszymi miejscami do życia – pracy jak i spędzania czasu wolnego – zwiększając tym samym swoją konkurencyjność oraz szansę na przyciągnięcie inwestorów i mieszkańców.

Konferencja Miasta 2050 nie jest wydarzeniem podsumowującym dotychczasowe osiągnięcia polskich miast. Pozwala natomiast wybiec w przyszłość w poszukiwaniu śmiałych rozwiązań, które pozwolą nam budować miasto jutra. Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych przyszłością swojego miasta i tych, którzy myślą o mieście w wieloletniej perspektywie. Włodarze, mieszkańcy, lokalni liderzy i działacze, naukowcy i studenci, politycy, przedsiębiorcy – tu zaczyna się przyszłość Waszych miast.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Plakat - Miasta 2050_miniaturka

 

Publikacje