IRMiR na Forum Mieszkaniowym 2021

2021-11-08 | Wawa_IRMiR

Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy na FORUM MIESZKANIOWE 2021, które odbędzie się w dniu 19 listopada 2021 r. W panelu „Lepsze mieszkania, lepsze miasta, lepsze jutro”, odbywającym się w godzinach 9:45-11:15, udział weźmie dr Aleksandra Jadach-Sepioło, zastępca dyrektora Instytutu Rozwoju Miast i Regionów. Wraz z innymi prelegentami będzie rozmawiać o sytuacji mieszkaniowej w Polsce, nowych narzędziach dla gmin w polityce mieszkaniowej oraz Krajowej Polityce Miejskiej, znaczeniu mieszkalnictwa społecznego, w tym dostępnych cenowo mieszkań oraz mieszkań z usługami, a także wpływie sektora mieszkaniowego na klimat i Nowy Europejski Bauhaus.

 

Tegoroczne FORUM MIESZKANIOWE poświęcone będzie:
– sytuacji mieszkaniowej w Polsce i wyzwaniach przed jakimi stoimy, w tym wyzwaniach czekających polskie miasta. Będziemy rozmawiać o aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej i znaczeniu mieszkalnictwa w tej polityce,
– najnowszych zmianach w polityce mieszkaniowej (w tym o wprowadzonych przepisach o społecznych agencjach najmu),
– znaczeniu mieszkalnictwa społecznego, w tym dostępnych cenowo mieszkań oraz mieszkań z usługami (wspomagane, chronione) – ile takich mieszkań jest w Polsce, ile potrzeba i komu mogą służyć. Zastanowimy się czy polityka mieszkaniowa i polityka społeczna są zintegrowane,
– zagadnieniach związanych z koniecznością ograniczenia emisji i wpływie planowanych zmian w tym obszarze na mieszkalnictwo (termomodernizacja, efektywność energetyczna budynków), a także czy i jakie działania Polska podejmuje w tym kierunku, ekonomii cyrkularnej, zero waste i roli biznesu.

 

Strona Forum Mieszkaniowego: https://habitat.pl/forum-mieszkaniowe-2021/

 

Organizatorem wydarzenia jest Habitat for Humanity Poland. W tym roku Forum Mieszkaniowe jest częścią Europejskiego Forum Mieszkaniowego https://europehousingforum.eu , które odbędzie się w dniach 16 – 19 listopada i będzie dotyczyło kwestii mieszkaniowych i klimatycznych w aspekcie globalnym, europejskim oraz regionu CEE.

Publikacje