Aktywni Mieszkańcy – jak lepiej partycypować w planowaniu?

2017-05-19 | Piotr Salata-Kochanowski

W najbliższą środę w Instytucie Rozwoju Miast odbędzie się wydarzenie pt. ,,Aktywni Mieszkańcy – jak lepiej partycypować w planowaniu?”.

Aktywni Mieszkańcy to cykl spotkań, gdzie lokalni krakowscy aktywiści i aktywistki mogą wymienić się doświadczeniami, wesprzeć się wzajemnie pomysłami. Każde spotkanie to również okazja do poznania innych aktywnych mieszkańców.

Obecnie Aktywni Mieszkańcy spotykają się co miesiąc w innej części Krakowa. Chociaż każde wydarzenie ma z góry zaplanowany temat przewodni, to nieodłącznych elementem inicjatywy jest element integracyjny, gdzie uczestnicy mogą się poznać i dowiedzieć o wzajemnych działaniach lub planowanych inicjatywach w Krakowie, oraz wymienić się doświadczeniami i wesprzeć pomysły, np. znaleźć inne osoby chętne do pomocy.

W maju spotkanie odbędzie w siedzibie Instytutu Rozwoju Miast, gdzie dzięki uprzejmości naszych pracowników zajmujących się na co dzień planami miejscowymi mieszkańcy Krakowa będą mogli się dowiedzieć m.in. jak czytać plany miejscowe (MPZP) oraz jak dobrze napisać uwagę do planu, aby była bardziej zrozumiała dla projektanta, a tym samym zwiększyć szansę, że finalnie zostanie uwzględniona.

Na spotkaniu Aktywnych Mieszkańców mile widziani są również rodzice z dziećmi. Specjalnie dla nich część sali, w której będzie się odbywało wydarzenie, będzie przeznaczona dla dzieci. Będą m.in. rzeczy do rysowania oraz zabawki.

Miejsce i godzina wydarzenia
18:00
24.05.2017 (środa)
Instytut Rozwoju Miast, sala konferencyjna – 1 piętro (jest winda)
ul. Cieszyńska 2

Link do wydarzenia – http://bit.ly/AktywniMieszkańcy

aktywni2-min

Publikacje