Hackathon we Lwowie w ramach Projektu V4+

2019-12-20 | IRMiR

W dniach 7-8 grudnia 2019 r. we Lwowie został zorganizowany hackathon pn. „Find your way: Innovation solutions for Lviv”. Wydarzenie to było kolejnym elementem realizowanym w ramach projektu pt. „Urban Lab Network in V4+ – the innovation tool for smart cities” przez IRMiR z partnerami zagranicznymi w ramach grantu Visegrad+. Organizatorem tego wydarzenia był Partner Projektu z Ukrainy – Instytut Miasta Lwowa, z którym Instytut Rozwoju Miast i Regionów współpracuje efektywnie już od wielu lat.

Tematem przewodnim hackathonu były pomysły na innowacyjne rozwiązania dla miasta Lwowa w zakresie mobilności oraz ekologii, które to sfery zostały wskazane w ankiecie przez firmy z branży IT jako najbardziej pożądane tematy pod kątem nowych rozwiązań. W wydarzeniu wzięło udział 8 zespołów (liczących od 3-5 osób), liczących łącznie prawie 40 osób, które pracowały nad różnymi rozwiązaniami technologicznymi mogącymi być wdrożone we Lwowie.

Spośród zaproponowanych rozwiązań jury wybrało trzy najbardziej perspektywiczne i potrzebne pomysły dla Lwowa. Zespoły które przygotowały te propozycje otrzymały nagrody finansowe o łącznej wartości 4000 dolarów ufundowane przez Urząd Miasta Lwowa, Instytut Miasta Lwowa oraz firmę ELEKS.

Więcej informacji o wydarzeniu w serwisie Facebook

002
001
004
005

 

 

 

003
008
007'
06

Publikacje